AUTENTICKÝ POHYB

Autentický pohyb je metoda zlepšování tělesného i duševního zdraví založená na spontánním pohybu. Jde o netradiční přístup k pohybu, který využívá sílu přirozenosti a inteligenci těla a díky tomu je léčivým pro naše tělo i duši.

Ponoříme se do plného prožívání přítomnosti a vejdeme do světa beze slov, kde objevíme nový způsob, jak být ve svém těle a jak mu naslouchat.

Pohyb nemá předepsanou podobu a vychází z našich aktuálních impulsů, pocitů a potřeb. Nezajímáme se o jeho estetickou nebo výkonovou stránku, ale zkoumáme samotný prožitek těla a mysli.

Můžete skákat, dělat zvuky, válet se nebo jen v klidu sedět. Vše je v pořádku, pokud je to pro vás autentické. Naší snahou je nechat tělu co největší volnost a dostat se mimo sféru kontroly naší mysli, která by pohyb plánovala a předurčovala ho. Naše tělo nás poté vede k naplnění našich opravdových potřeb.


Jaké jsou přínosy autentického pohybu?

Praxe autentického pohybu posílí vaši schopnost být sami sebou v každodenním životě - upevní vaši sebejistotu, svobodu a přinese uvolněnost v komunikaci s lidmi.

Posílení kontaktu s tělem vám pomůže lépe vnímat vaše pocity a potřeby, a díky tomu také efektivněji naplňovat vaše životní záměry a sny.

Na setkáních s autentickým pohybem je bezpečný prostor, ve kterém můžete být plně sami sebou. Díky tomu můžete pravdivě poznávat, kdo jste a co se ve vás skrývá. Můžete poznat svoje vzorce chování a myšlení, a také si dovolit zkoumat nové cesty vedoucí mimo zažité vzorce, které vám už neslouží.

Nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti s touto "metodou", protože vychází z naší hluboké přirozenosti. Vykročte do neznáma a přijďte to zkusit. :)


TERMÍNY

Autentický pohyb můžete vyzkoušet:

Každou středu 17:30 - 19:00 v centru Kmen na adrese Lidická 28, Brno. Rezervaci svého místa můžete provést zde nebo na emailu moudrostprirody@email.cz.

V červnu 2019 jsou setkání také v parku Lužánky vždy v pondělí  17:00 - 18:15. Na venkovní setkání se nemusíte registrovat a jsou zdarma nebo za dobrovolný příspěvek.